Biz Kimiz?

1994 yılında ülkemizin chiller soğutucu alanında dışa bağımlılığını gören işletme Kurucumuz küçük bir atölyede chiller üretimi yapmaya karar vererek ilk paket tip chiller üretimini bu atölyede gerçekleştirmiştir.

Bölgesinde İlk üretim ile birlikte 1996 yılında şirketleşmenin adımı atılarak bugünkü adı ile Akmaks soğutma san.tic.ltd. şti. kurulup endüstriyel soğutma cihazları alanında üretim faaliyetlerine başlamıştır.

Firmamız İlk paket tip chiller imalatı ile birlikte 2000’ li yılların başında daha büyük kapasiteli chiller ( endüstriyel tip ) üretimine karar vererek sektöründe Pazar payını daha yukarılara çıkarmanın ilk adımını atmış olup ; üretim ağını genişletmiştir.

Sektöründeki teknolojik gelişmeleri yakından takip eden şirketimiz 2002 yılında attığı yenilikçi adım ile birlikte kendine özgü yeni tasarım endüstriyel tip soğutucu gruplarını müşterilerinin beğenisine sunmuştur.

Şirketimiz 2010 Yılında pano kliması üretimini gerçekleştirerek ürün portföyüne eklemiştir.

Akmaks kurulduğu gün itibari ile müşterilerine hep kaliteli ürün üretmeyi hedef edinmiştir. İmal ettiğimiz ürünler Ak-maks’ın uzun yıllara dayalı tecrübesi ve güvenirliği ile imal edilmektedir. Üretimini ve satış sonrası hizmetlerini verdiğimiz ürünlerimiz:

Hava Soğutmalı Kondanserli Soğuk Su Üretici Gruplar
Su Soğutmalı Kondanserli Soğuk Su Üretici Gruplar
Paket Tip Soğuk Su Üretici Gruplar
Aksiyal Fanlı Su Soğutma Kuleleri
Radyal Fanlı Su Soğutma Kuleleri’
Pano Kliması.